içinde ,

Black Mirror (2011)

Black Mirror ,modern toplumu özellikle yeni teknolojilerin beklenmedik sonuçlarıyla ilgili olarak inceleyen karanlık ve bazen hicivli temalarla spekülatif kurguyu içeren Charlie Brooker tarafından yaratılan bir İngiliz televizyon antolojisi dizisidir.  Dizinin ilk iki sezonu Endemol için Zeppotron tarafından yapılmıştır. 

Gösteri ilk olarak 2011’de Kanal 4’te yayınlandı. Eylül 2015’te Netflix, 12 bölümden oluşan üçüncü bir sezon için görevlendirdi. Görevlendirilen bölümler daha sonra altı bölümden oluşan iki sezona bölündü; üçüncü sezon 21 Ekim 2016’da dünya çapında Netflix’te yayınlandı. Dördüncü sezon 29 Aralık 2017’de yayınlandı ve ardından özel bir Bandersnatch yayınlandı. 28 Aralık 2018’de yayınlandı. Beşinci sezon dünya çapında 5 Haziran 2019’da yayınlandı.

Programın içeriği ve yapısıyla ilgili olarak Brooker, “Her bölümün farklı bir oyuncu kadrosu, farklı bir ortamı, hatta farklı bir gerçekliği var. Ama bunların hepsi şu anda nasıl yaşadığımızla ve 10 dakika içinde nasıl yaşayacağımızla ilgili” dedi. sakarsak zaman.”  Dizi, Netflix’e eklendikten sonra eleştirel beğeni topladı ve uluslararası alanda (özellikle ABD’de) ilgide bir artış gördü. Stephen King, diziye olan ilgisini not etmiştir. 

Black Mirror Netflixte!

Bu gönderi güzel ve kolay başvuru formumuzla oluşturuldu. Yayınınızı oluşturun!

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lucifer 2016–2021

Bir Başkadır (2020)