içinde ,

Esaretin Bedeli (1994)

Aşağıda klasik bir özet verdiğimize göre önce kendi fikirlerimi yazayım, yıllar önce izlediğim ve hala karşıma çıktığında izleyeceğim filmlerden bir tanesi kitaptan uyarlandığını hatırlıyorum. Ve gerçekten izleyenlerde bir takım izler bırakacak bir film kesinlikle tavsiye ediyorum.

Not; netfilx‘te var.

Esaretin Bedeli Filminin Konusu Nedir?

 Filmde, bankacı Andy Dufrense evliliği iyi gitmiyor ve eşi tarafından başka biriyle aldatıldığını öğreniyor. Bunu kabullenemeyen Andy, eşinin sevgilisi ile buluştuğu bir gece silahına mermileri doldurur ve öfkeyle eşi ve aşığının bulunduğu eve gidip öldürecek iken vazgeçer fakat bu geri dönüş Andy’i kurtaramaz. O akşam eşi ve sevgilisi öldürülmüştür. Olay yeri incelemede Andy’nin ayak izlerini bulan polis, yargıya teslim eder. Andy suçsuzluğunu ispatlayamaz.

 Ağırlaştırılmış müebbet hapis alır. Andy’nin hapishanedeki yaşadıkları ile ilgili olay örgüleri filmde anlatılmaktadır. Andy’ nin hayatı bir an içinde alt üst olmuştur.

Var olan bütün düzeni birden bozulmuştur. Hapishanede karşılaştığı ve tanıdığı dostları sayesinde biraz daha çekilir bir durum içine girmektedir. 

Bu gönderi güzel ve kolay başvuru formumuzla oluşturuldu. Yayınınızı oluşturun!

Ne düşünüyorsun?

Yazar OuuuZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HiMYM Vs Friends

Stranger Things (2016-)